VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
14 Temmuz 2014 Pazartesi | Anasayfa > Haberler > Tek gecelik ilişki aşka dönüşürse
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Tek gecelik ilişki aşka dönüşürse

Geçmişte yapılan hatalar, alınan yanlış kararlar ve kalabılıklar içinde yaşanan tekil hayatlar. “Sonrası Şiir Gibi”, işadamı Marcus ile pop yıldızı Nico’nun tek gecelik ilişkilerinin aşka dönüşmesini anlatıyor.Özlem AKALAN


Bella Andre, e-kitap furyasının en önemli yazarlarından biri. Romanları milyonlar satan, bestseller listelerine giren, yayıncıları peşinden koşturan Andre’nin “Sullivan Kardeşler” serisinin ikinci öyküsü, “Sonrası Şiir Gibi” adıyla Türkçede. Romantizm ve erotizm dozu yüksek romanlarıyla tanınan Andre’nin ünü, E.L. James (“Grinin Elli Tonu” serisi) ve Sylvia Day (“Crossfire” serisi) ile başabaş gidiyor. Bu romanları okuyup beğendiyseniz, tatile çıkarken hazırlayacağınız bavula “Sullivan Kardeşler”in serisini de ekleyin.

Bella Andre, serinin ilk romanı “Uzun Yağmurlardan Sonra”da Sullivan Kardeşler’den Chase’in aşkını anlatmıştı. Yağmurlu bir günde otomobili bozulan Chloe ile çapkın, tek gecelik ilişkiler peşinde koşan Chase’in bu tesadüfi karşılaşması aşka dönüşmüş ve kitabın sonunda evlilik kararı almışlardı. “Sonrası Şiir Gibi”, Chase ile Chloe’nin nişan törenleriyle başlıyor. Kardeşlerin en büyüğü, babalarının ölümünün ardından henüz 14 yaşındayken aile reisliğini üstlenen Marcus nişandan ayrılıp kendini bir gece kulübüne atar. Tek istediği iki yıldır birlikte olduğu ve evlenmek istediği Jill’i unutmaktır. Sürpriz yaparak evine gittiği Jill’i neredeyse yarı yaşında bir erkekle yatakta yakalayan Marcus, artık aşka kapılarını kapatmıştır. Tek gecelik bir ilişki yaşayıp, zevkin doruklarına ulaşmak, sabah da ardına bakmadan şaraphanesinin bulunduğu Napa’ya geri dönmek istemektedir. “Av”ını çok geçmeden bulur. Tüm gözler, daracık deri elbisesiyle kulübe giren kadına çevrilmişken, kadının gördüğü tek kişi Marcus’tur. “Merhaba, ben Marcus”; “Ben de Nicola” tanışma cümlelerinin ardından kulüpten çıkmaya karar verirler.

Soğuk rüzgar yüzüne çarptığında bir anda aklı başına gelen Nicola, yaptığı hatayı anlar. Hiç tanımadığı bir erkekle, kafasına koyduğu gibi tek gecelik ilişki yaşamak üzere taksinin içinde oturmaktadır. Marcus, elbette Nicola’nın endişesini hissetmiştir. Cep telefonunu genç kadına uzatır ve rehberdeki istediği numarayı arayıp kendisi hakkında bilgi almasını ister. Nicola hiç düşünmeden telefonu alır, son aranan kişiyi, Mary’yi arar. Karşısındaki ses beklediği gibi genç bir kadına ait değildir; Marcus’un annesidir! Kısa bir konuşmanın ardından geceyi birlikte geçirmek için yola koyulurlar.

KIRIK KALPLER

Ne var ki hiçbir şey düşündükleri gibi gitmez; Nicola, Marcus’un kucağında uyuyakalır. Ertesi sabah uyandığında bu yakışıklı adama “yeniden denemeyi” teklif eder. Tek gecelik bir ilişki yaşamak üzere sözleşirler. Ancak tek gecelik bir ilişkileri yaşamaları bile hayli zordur; çünkü Nicola aslında herkesin Nico adıyla tanıdığı ünlü bir pop yıldızıdır. Aralarındaki yaş farkı nedeniyle Marcus daha önce onun adını bile duymamıştır! Marcus’un kızkardeşi Lori’nin Nico’nun koreografı olması, aralarındaki yaş farkı, genç popçunun pek de övünülecek bir geçmişe sahip olmaması ama en önemlisi ikisinin de kalplerini aşka kapatmış olması, ilişkilerinin derinleşmesini imkânsız kılar.


Sonrası Şiir GibiSonrası Şiir Gibi

Bella Andre

Detay için tıklayın


Paylaş