VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
22 Mayıs 2014 Perşembe | Anasayfa > Haberler > Tuna Kiremitçi, April''e transfer oldu
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Tuna Kiremitçi, April'e transfer oldu

Kırmızı Kedi Yayınları ile yollarını ayıran yazar Tuna Kiremitçi’nin yeni romanı 'Sonun Geldi Sevgilim' April Yayıncılık tarafından yayımlanacak."Gönül Meselesi", "Bu İşte Bir Yalnızlık Var", "Git Kendini Çok Sevdirmeden" adlı kitapları Kırmızı Kedi Yayınları tarafından yayımlanan Tuna Kiremitçi, yeni kitabı "Sonun Geldi Sevgilim" için April Yayıncılık ile el sıkıştı. Kitabın yakın zamanda yayımlanması bekleniyor.

Kitabın konusu ise şöyle
" Devrim bir sabah uyandığında, ayrıldığı eşi Rosa'yı televizyonda görür. Rosa milyonlarca seyirciye Devrim'in kendisini aldattığını ve iktidarsız olduğunu anlatmaktadır.

Bir iddiaya göre, toplumsal hafıza 17 ila 22 gün boyunca çalışır. Eğer bu süre içerisinde ortalıkta görünmezseniz, eski sıradan hayatınıza dönebilirsiniz.

Bu kural, romanın başkahramanı Devrim için de geçerli olacak mı? Devrim paparaziler tarafından avlanmadığı eski hayatına kavuşabilecek mi? Onu bekleyen gelecekte Rosa'nın aldığı intikamı bir avantaja dönüştürebilecek mi? Rosa'nın tam zıddı bir kadın olarak Gülbahar'la flaşların gölgesinde yeni bir hayata başlayabilecek mi?"

Paylaş

Bir VatanKitap’ın perde arkasıBu ay üç özel röportajla çıkıyoruz okur karşısına. Bunlardan ilki Türk tiyatro tarihine sahneleye çıkan ilk kadın oyuncu Afife Jale'nin yaşamını romanlaştıran Osman Balcıgil'le bu büyük değer üzerine Ece Erol'un yaptığı şöyleşi oldu. Diğer bir özel röportajımızı Cemre Nur Meleke, Aslı Perker'le yeni romanı Flamingolar Pembedir üzerine gerçekleştirdi. Sinemaya da uyarlanan Kocan Kadar Konuş kitabıyla büyük çıkış yakalayan Şebnem Burcuoğlu ise özlenen sıcak mahalle özlemimizi, Cemal Süreya'ya gönderme yaparak Cemal ve Süreyya aşkı üzerinden giderdiği yeni romanı Süreya Kuaför Salonunu anlattı.

Devam