VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
26 Ekim 2012 Cuma | Anasayfa > Haberler > Tuna Kiremitçi''nin romanının ilk sayfası
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Tuna Kiremitçi'nin romanının ilk sayfası

Tuna Kiremitçi'nin beklenen romanı Gönül Meselesinin ilk sayfası Vatan Kitap'ta!

Barbar bir melek

Arda'nın rüyasındaki Ertuğrul, bir meleğe benziyordu.

Vaha gibi bir yerdi; yeşil ve ıtır kokulu. Ağaçların ortasında, sırtı dönük duruyordu. Gündoğumundan gelip her boydan yaprağın arasından zahmetle geçen bir ışık demeti, onu bölük pörçük aydınlatmıştı.

Kollarını kavuşturmuş, başını eğmişti. Eski bir heykeldi üstelik; yapıldığı su kemeri yer yer kararmıştı. Uzaklardan, çölün iç tarafından duyulan Kemani Sahak Efendi bestesi, sabah rüzgarının ağaçlardaki hışırtısını cevaplıyordu: Git artık, kendini çok sevdirmeden.

Yüzünü göremiyordu ama Ertuğrul olduğunu anlamıştı. Buda heykeline bile dönüşse bile tanırdı onu; insan sevdiğini yüzünden değil, yanındayken içinde uyanan duygudan tanıyordu.

Bakarken kalbi hasretle doldu; sanki en son yıllar önce görmüştü. Nedenini, dikkat edince anladı. Karşısındaki yirmi küsür yıl önceki Ertuğrul'du. İkisinin de genç olduğu, vahşi zamanlarına benziyordu.

Belki o an asıl hasreti, kendi genç haliydi. İnsan ilk aşkıyla karşılaşınca gençliğini hatırlıyordu. Kendini onu tanıdığı zamanki gibi hissediyor, hala öyle olduğu vehmine kaplıyordu. Aynalarda bekleyen acı gerçekle yüzleşmeden önceki her saniye tatlıydı, yaşamaya değerdi.

Paylaş

İtimatGaliba en iyisi bir çırpıda söylemek. Doktorların yaptığı gibi. Ekim’den beri kanser tedavisi görüyorum ve biraz daha yolum var.

Devam
15 Eylül 2017 Yıl : 13
Sayfa : 163