VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
29 Mart 2012 Perşembe | Anasayfa > Haberler > Türkiye meydanlarda kitap okudu
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Türkiye meydanlarda kitap okudu

“BilgiToplumu Çoğullaştırır” temasıyla kutlanan 48. Kütüphane Haftasınınaçılış gününde, 50 İlde 60 Meydan""da 12.30-13.00 saatleri arasında 30 dakikakitap okuma etkinliği gerçekleştirildi.

Toplumun kitap ve kütüphaneye ilgisini çekmek, toplumda okumaalışkanlığı konusunda farkındalık yaratmak için; kütüphaneciler, bilgi ve belge yönetimi bölümü öğrencileri,akademisyenler, yazarlar, çizerler, yayıncılar, okurlar ve kamu yöneticilerihep birlikte meydanlarda kitap okudu. Meydanlarda topluca sessiz kitap okuyanlara vatandaşların ve basın mensuplarının ilgisi yoğundu.

Okuma etkinliklerinde Karaman Valisi SüleymanKahraman, Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, Manisa Valisi Halil İbrahim Daşöz kendi illerinde gerçekleşen meydanlarda kitap okuma etkinliklerine katılarak vatandaşlarla kitap okudu.

Birçok ilde Vali Yardımcıları, İl Kültür veTurizm Müdürleri, Kütüphane Müdürleri ve Belediyelerin yöneticileri kitap okumaetkinliklerine katıldı.

Etkinlik Adana Hacı Ömer Sabancı Kültür Merkezi Bahçesi,Ankara Abdi İpekçi Parkı ve Bilkent Üniversitesi Kütüphane Bahçesi, Bursa Uludağ Üniversitesi Mediko Sosyal Merkezi Önü, Diyarbakır İl Halk Kütüphanesi Bahçesi, Edirne Saraçlar Caddesi, İstanbul Galatasaray Lisesi Önü ve İstiklal Caddesi gibi 81 ilin meydanlarında gerçekleştirildi.

Paylaş