VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
08 Ekim 2012 Pazartesi | Anasayfa > Haberler > Türkiye’nin ilk bira kültürü dergisi raflarda!
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Türkiye’nin ilk bira kültürü dergisi raflarda!

Türkiye’nin ilk ve tek bira kültürü konulu tablet dergisi B:ra, matbu versiyonuyla okuyucularıyla buluşuyor.

Türkiye’nin ilk ve tek bira kültürü konulu tablet dergisi B:ra, matbu versiyonuyla artık büyük alışveriş merkezleri ve seçkin kitabevlerinin raflarında okuyucularıyla buluşuyor. Halk Plajı’nın hazırladığı derginin genel yayın yönetmenliği ve tasarım danışmanlığını Rauf Kösemen, sorumlu yazı işleri müdürlüğünü ise Doruk Yurdesin yürütüyor. Mayıs ayından bu yana her ay düzenli olarak dijital ortamda iPad ve Android tabletlere yönelik olarak yayınlanan dergi üç ayda bir basılacak.

B:ra; biranın sosyal hayata girdiği ilk günden bugüne biraya ait her türlü konuda okuyucularına geniş bir içerik sunuyor. Derginin ilk matbu sayısının içeriğinde; Türkiye’de bira ikonu haline gelen gamzeli bardağın yaratıcı ünlü tasarımcısı Oya Akman röportajından, Anadolu’daki ilk bira izlerine, Aylin Aslım söyleşisinden en iyi pub’ların tanıtımlarına kadar birçok konu yer alıyor.

Kipa ve Carrefour gibi büyük alışveriş merkezlerinde, Remzi Kitabevi ve D&R gibi önemli kitabevlerinde okuyucularına sunulan derginin satış fiyatı 7,5 TL.

iPad ve Android tablet kullanıcıları tarafından ücretsiz olarak indirilebilen B:ra, tablet kullanıcıları tarafından kısa zamanda büyük ilgi gördü. Derginin iPad versiyonu, indirilme rakamına göre Apple Store’da ilk 10 uygulama arasında yer aldı.

Paylaş