VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
01 Haziran 2016 Çarşamba | Anasayfa > Haberler > Türkiye''nin ilk masal şenliği 4 Haziran''da başlıyor
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Türkiye'nin ilk masal şenliği 4 Haziran'da başlıyor

Beşiktaş Belediyesi ve Kids Nook Akademi iş birliğiyle hazırlanan Masal Şenliği 4-5 Haziran'da Akatlar Sanatçılar Parkı'nda gerçekleşiyor.

"Bir Varmış Bir Yokmuş" masal şenliği, 4-5 Haziran'da Akatlar Sanatçılar Parkı'nda gerçekleşiyor. Beşiktaş Belediyesi ve KidsNook Akademi iş birliğiyle hazırlanan etkinlikte çocuklar ve yetişkinler için birbirinden farklı etkinlikler yer alıyor.

Masal anlatıcılığını yeniden canlandırma amacı taşıyan şenlik, farklı illerden anlatıcılara ve müzelere ev sahipliği yapıyor. Türkiye'nin ilk masal şenliği olan "Bir Varmış Bir Yokmuş", açık sahne ve kapalı çadır programlarıyla pek çok etkinliği barındırıyor. Canlı performanslar, çocuk etkinlikleri, masal anlatıcılığı gibi etkinliklerin bulunduğu şenlik, çocuk ve yetişkin herkesi masalların büyülü dünyasına davet ediyor.

4-5 Haziran'da Akatlar Sanatçılar Parkı'nda gerçekleşecek olan etkinlik tüm halka açık. Etkinlik programına http://www.birvarmisbiryokmus.org/ adresinden ulaşılabilir.

Paylaş

Bir VatanKitap’ın perde arkasıBu ay üç özel röportajla çıkıyoruz okur karşısına. Bunlardan ilki Türk tiyatro tarihine sahneleye çıkan ilk kadın oyuncu Afife Jale'nin yaşamını romanlaştıran Osman Balcıgil'le bu büyük değer üzerine Ece Erol'un yaptığı şöyleşi oldu. Diğer bir özel röportajımızı Cemre Nur Meleke, Aslı Perker'le yeni romanı Flamingolar Pembedir üzerine gerçekleştirdi. Sinemaya da uyarlanan Kocan Kadar Konuş kitabıyla büyük çıkış yakalayan Şebnem Burcuoğlu ise özlenen sıcak mahalle özlemimizi, Cemal Süreya'ya gönderme yaparak Cemal ve Süreyya aşkı üzerinden giderdiği yeni romanı Süreya Kuaför Salonunu anlattı.

Devam