VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
23 Ocak 2014 Perşembe | Anasayfa > Haberler > Uluslararası Rotterdam Film Festivali başladı
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Uluslararası Rotterdam Film Festivali başladı

Hollanda'da geleneksel olarak her yıl düzenlenen ve sinemaseverlerin büyük ilgisiyle karşılanan Uluslararası Rotterdam Film Festivali başladı. Festivalde, Tayfun Pirselimoğlu’nun Ben O Değilim” filmi de izleyiciyle buluşacak.

Hollanda'da geleneksel olarak her yıl düzenlenen Uluslararası Rotterdam Film Festivali başladı.Bu yıl 43’üncü kez düzenlenen ve 2 Şubat'a kadar sürecek festivalin açılışında Hint yapımı Qissa filmi gösterildi.

Aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 50'yi aşkın ülkeden 253 uzun metrajlı, 261 kısa filmin gösterileceği festivalde yaklaşık 55 filmin dünya prömiyeri yapılacak.

Festivalde, senaryosu ve yönetmenliğini Tayfun Pirselimoğlu'nun yaptığı "Ben O Değilim" filmi de izleyiciyle buluşacak. Festival kapsamında düzenlenen geleneksel "Tiger Awards" yarışmasında bu sene 15 film ödül almak için yarışıyor. Ödül, 31 Ocak Cuma günü düzenlenecek törende sahibini bulacak. Rotterdam genelinde 40’tan fazla sinemada gösterilecek filmleri yüzbinlerce kişinin izlemesi bekleniyor. Festivali geçen yıl 380 bin kişi takip etmişti.

Paylaş