VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
09 Nisan 2013 Salı | Anasayfa > Haberler > Umberto Eco bugün İstanbul''da
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Umberto Eco bugün İstanbul'da

Kitapları tüm dünyada okunan İtalyan yazar ve bilim adamı Umberto Eco, Türkiye'ye geliyor. 150. Yıl etkinlikleri çerçevesinde Boğaziçi Üniversitesi, dünyaca ünlü iki yazarın Umberto Eco ve Orhan Pamuk'un bir araya geleceği bir söyleşiye ev sahipliği yapacak.


İtalyan Büyükelçiliği, İtalyan Başkonsolosluğu, İtalyan Kültür Merkezi, Boğaziçi Üniversitesi ve Şehir Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenen "A Dialogue on Facts, Fiction, History (Gerçek, Kurgu, Tarih Üzerine Bir Diyalog)" başlıklı söyleşi, bugün saat 17.00'de Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall'de yapılacak. Söyleşinin moderatörü, Bologna Üniversitesi Öğretim Üyesi Patrizia Violi olacak.

Paylaş

Bir VatanKitap’ın perde arkasıBu ay üç özel röportajla çıkıyoruz okur karşısına. Bunlardan ilki Türk tiyatro tarihine sahneleye çıkan ilk kadın oyuncu Afife Jale'nin yaşamını romanlaştıran Osman Balcıgil'le bu büyük değer üzerine Ece Erol'un yaptığı şöyleşi oldu. Diğer bir özel röportajımızı Cemre Nur Meleke, Aslı Perker'le yeni romanı Flamingolar Pembedir üzerine gerçekleştirdi. Sinemaya da uyarlanan Kocan Kadar Konuş kitabıyla büyük çıkış yakalayan Şebnem Burcuoğlu ise özlenen sıcak mahalle özlemimizi, Cemal Süreya'ya gönderme yaparak Cemal ve Süreyya aşkı üzerinden giderdiği yeni romanı Süreya Kuaför Salonunu anlattı.

Devam