VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
09 Mayıs 2013 Perşembe | Anasayfa > Haberler > Valentino''nun partneri hayatını yazdı
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Valentino'nun partneri hayatını yazdı

“Valentino” markasının sahibi ünlü İtalyan modacı Valentino Garavani’nin partneri ve iş arkadaşı Giancarlo Giammetti, “Memories” adlıyla otobiyografisini yayımlayacağını açıkladı.60 yıldır Valentino’yla iş ortaklığı bulunan Giammetti, son elli yılda çektiği 50.000 fotoğrafı toplayıp, aralarından seçtiklerini kitabında paylaşacak. Kitabı kasım ayında raflarda olacak olan iş adamı, yaşamını kaleme aldığını açıklarken “Ben bir sanatçı ya da büyük bir fotoğrafçı değilim. Amacım insanları eğlendirmek ve neşelendirmek.” dedi.

1960 yılında Roma’da tanıştıkları günden sonra Giammetti, mimarlık alanındaki işlerini bırakıp o zamanlar çiçeği burnunda bir marka olan Valentino’nun hızla yükselip bir mega marka olmasını sağladı. 53 senedir birlikte birçok işe imza atan Valentino Garavani ve Giancarlo Giammetti, yalnızca 12 senedir sevgililer.

Giammetti’nin Nazi işgal dönemi altında Roma’da geçen çocukluğuyla başlayan kitap, Valentino ile bir kafede tanışmasının yanı sıra özellikle görüşmeleri ve kişisel günlüklerini içeren anılarıyla devam ediyor. “Memories” adıyla çıkacak olan kitap, Assouline Yayınevi tarafından yayımlanacak.

Paylaş