VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
25 Nisan 2013 Perşembe | Anasayfa > Haberler > Van Sant, ''Grinin Elli Tonu''nu istiyor
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Van Sant, 'Grinin Elli Tonu'nu istiyor

Amerikalı ünlü yönetmen Gus van Sant’ın, son döneme damgasını vuran erotik roman “Grinin Elli Tonu” nun bir sahnesini filme çektiği açıklandı.
Yönetmen Van Sant’ın, “Grinin Elli Tonu” romanından uyarlanacak olan filmin yönetmen koltuğunu kapmak için roman kahramanı Cristian Grey’i Alex Pettyfer’in canlandırdığı ateşli bir seks sahnesi çektiği açıklandı.

Film hakkındaki yaygın spekülasyonlara rağmen yapımcı stüdyolar Focus Features ve Universal, bu konu hakkında yorum yapmamış olsa da film için henüz bir yönetmen adayı da açıklamadılar. Van Sant’ın filminde Cristian Grey’i canlandıran Pettyfer’in de bu rolde yer alıp almayacağı henüz kesin değil.

Test niteliğindeki filmi kendi inisiyatifiyle çeken yönetmen sadece, kitaptaki önemli bölümlerden biri olan Anastasia’nın Grey tarafından bekâretini kaybettiği bölümü sahneye aktardı.

“Good Will Hunting” filmiyle iki dalda Oscar alan ünlü yönetmen, film için doğru kişi olduğunu ispatlamak için çok istekli davranıyor.

Paylaş

Bir VatanKitap’ın perde arkasıBu ay üç özel röportajla çıkıyoruz okur karşısına. Bunlardan ilki Türk tiyatro tarihine sahneleye çıkan ilk kadın oyuncu Afife Jale'nin yaşamını romanlaştıran Osman Balcıgil'le bu büyük değer üzerine Ece Erol'un yaptığı şöyleşi oldu. Diğer bir özel röportajımızı Cemre Nur Meleke, Aslı Perker'le yeni romanı Flamingolar Pembedir üzerine gerçekleştirdi. Sinemaya da uyarlanan Kocan Kadar Konuş kitabıyla büyük çıkış yakalayan Şebnem Burcuoğlu ise özlenen sıcak mahalle özlemimizi, Cemal Süreya'ya gönderme yaparak Cemal ve Süreyya aşkı üzerinden giderdiği yeni romanı Süreya Kuaför Salonunu anlattı.

Devam