VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
28 Mayıs 2013 Salı | Anasayfa > Haberler > Van''ın ilk kitap fuarına yoğun ilgi
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Van'ın ilk kitap fuarına yoğun ilgi

İlk kez düzenlenen Van Kitap Fuarı, özellikle kadın ve çocuklar tarafından yoğun ilgi görüyor. Fuar 31 Mayıs’a kadar devam edecek.

Van Valiliği’nin öncülüğünde Van Büyükşehir Belediyesi, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi ve Van Sanayi Odası işbirliği ile düzenlenen 1. Van Kitap Fuarı, “Kitapla Barış” sloganı ile kapılarını açtı. Fuara katılan Vanlı gençler, “Bu fuar bizim için bulunmaz bir nimet” dedi.

Yayınevlerinin yaptığı indirimler sayesinde istedikleri kitabı alabilen çocuklar, aldıkları kitapların yazarlarını bulamayınca, kitaplarını ilk gördükleri yazara imzalattılar.

Fuar aracılığı ile ayrıca Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından bağışlanan 4 bin kitap, Van İşitme Engelliler Okulu’na bağışlandı. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın da destek verdiği fuar barışı kitaplarla güçlendirmeyi ve Vanlıları kitapla buluşturmayı amaçlıyor.

Kürt edebiyatını anlatan panel ve söyleşilere de yer verilen fuarda Bejan Matur, Ece Temelkuran, Cemil Tokpınar, Yavuz Bahadıroğlu, Altan Tan, Reşit Haylamaz, Ahmet Günbay Yıldız, Mustafa Armağan, Canan Tan, Kahraman Tazeoğlu gibi birçok yazar ve şair söyleşiler, imza günleri ve konferanslar gerçekleştirecek.

İletişim, İlke, İş Bankası, Zambak, Can, Everest, Zaman Kitap, Semerkand, Yapı Kredi, Timaş ve Ayrıntı Yayınları’nın yanı sıra National Geographic Kids, Zaman Kitap ve Kürt Tarihi Dergisi’nin de aralarında bulunduğu çok sayıda yayınevi ve kurum fuara katılıyor. Ayrıca, Aram, Avesta, Li, Ava, Ronahi, Nubihar gibi Kürt yayınevleri ile Celile Celil, Selim Temo, Ahmet Tulgar gibi Kürt yazarlar da fuarda yerini alacak.

Paylaş