VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
23 Mayıs 2013 Perşembe | Anasayfa > Haberler > Vedat Özdemiroğlu’nun “Müsvedde”si
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Vedat Özdemiroğlu’nun “Müsvedde”si

Yazar ve stand-up sanatçısı Vedat Özdemiroğlu’nun yazıları, şiirleri ve karikatürlerinden oluşan “Müsvedde” isimli sergisi 24 Mayıs Galeri Eksen’de başlıyor. Sergi 27 Mayıs’a kadar görülebilecek.

Çağdaş Erçelik’in sanat yönetmenliğini yaptığı sergide Vedat Özdemiroğlu’nun heykeli de sergilenecek. Ziyaretçilerini yazarın iç dünyasıyla buluşturan “Müsvedde” isimli sergide geceye tiyatro müzikleri ile bilinen Aynur Öztürk, Hande Yılmazcan, Gökhan Paker, Anıl Çağatay, ÇağdaşErçelik, Tolga Bodur’dan oluşan Kamayor Kabare isimli müzik grubu eşlik edecek.

Vedat Özdemiroğlu’na dair kesitler sunan bu kısa süreli proje 24 -27 Mayıs tarihleri arasında Galeri Eksen’de görülebilir.

Paylaş

Bir VatanKitap’ın perde arkasıBu ay üç özel röportajla çıkıyoruz okur karşısına. Bunlardan ilki Türk tiyatro tarihine sahneleye çıkan ilk kadın oyuncu Afife Jale'nin yaşamını romanlaştıran Osman Balcıgil'le bu büyük değer üzerine Ece Erol'un yaptığı şöyleşi oldu. Diğer bir özel röportajımızı Cemre Nur Meleke, Aslı Perker'le yeni romanı Flamingolar Pembedir üzerine gerçekleştirdi. Sinemaya da uyarlanan Kocan Kadar Konuş kitabıyla büyük çıkış yakalayan Şebnem Burcuoğlu ise özlenen sıcak mahalle özlemimizi, Cemal Süreya'ya gönderme yaparak Cemal ve Süreyya aşkı üzerinden giderdiği yeni romanı Süreya Kuaför Salonunu anlattı.

Devam