VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
07 Ağustos 2018 Salı | Anasayfa > Haberler > Viola’nın ilham veren hikâyesi: Yeniden Doğmak İçin Bir Bitki Çayı Alır mıydınız?
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Viola’nın ilham veren hikâyesi: Yeniden Doğmak İçin Bir Bitki Çayı Alır mıydınız?

Donatella Rizzati’nin kaleminden Yeniden Doğmak İçin Bir Bitki Çayı Alır mıydınız? Eren Cendey'in çevirisi ve Hep Kitap etiketiyle 10 Ağustos'ta raflarda.


Yeniden Doğmak İçin Bir Bitki Çayı Alır mıydınız?, hem bitkilerle mucizeler yaratan hem de yaralarını bitkilerle saran cesur Viola’nın ilham veren hikâyesini sürükleyici bir dille anlatıyor.
Kitabı okurken kocasını kaybetmiş olan Viola'nın Paris sokaklarında geçmişin üstesinden geliş mücadelesine tanıklık edeceksiniz.

Tanıtım bülteninden...

Viola Consalvi çiçeklerle, otlarla, yapraklarla ne yapacağını çok iyi biliyor. Hangisini neyle karıştıracağını, hangisini hangi sorunun tedavisinde kullanacağını… Mesela biraz lavanta gerginliği alır. Hatmi çiçeği özgüven ve iradeyi düzenler. Bach çiçekleri ise biten bir sevdanın ardından en güzel devadır. Hepsi gereken miktarda olmalı, gerektiği kadar içilmeli…

Viola çok sevdiği bitkilerden, şifalardan uzaklaşacak kadar yasta. Hayat ondan kocasını almış. Her şey katlanılmaz olduğunda nihayet gerekeni yapıyor. Kendini toplayıp üniversite yıllarını geçirdiği Paris’e, Montmartre’ın tepelerinde büyülü bir dünyadan kopup gelmiş gibi duran küçük aktara gidiyor. Burada hem bitkilerle mucizeler yaratıp etrafına faydalı olacak hem de acılarını sağaltacak. Bu güzel kokulu dünyada, cesur bir kadının Paris sokaklarında geçmişin üstesinden gelişine tanıklık etmeye var mısınız? Peki siz olsaydınız ne yapardınız?


Paylaş

Yeni sayı yeni heyecanBu ay kapağımıza Türk edebiyatının yaşayan en büyük yazarlarından Selim İleri'yi aldık. Selim İleri, edebiyatta 51 yılı geride bıraktı ve bu yıl karşımıza iki yeni romanla çıktı.

Devam