VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
30 Haziran 2016 Perşembe | Anasayfa > Haberler > Wainwright’ın finalistleri açıklandı
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Wainwright’ın finalistleri açıklandı

İngiltere’nin en prestijli kitap ödüllerinden Wainwright’ın kısa listesi açıklandı. Kazanan 5 bin poundun sahibi olacak.


Doğal kaynakları korumaya yönelik bir organizasyon olan İngiltere merkezli National Trust'un öncülüğünde, doğa ve seyahat yazıları alanında verilen Wainwright Ödülleri'nin kısa listesi açıklandı. Kısa listede “Common Ground” kitabıyla Rob Cowen, “The Outrun” kitabıyla Amy Liptrot, “Landmarks” ile Robert Macfarlane, “The Moth Snowstorm” ile Michael McCarthy, “The Fish Ladder” ile Katharine Norbury ve “The Shepherd’s Life” kitabıyla James Rebanks yer alıyor.

Jüri başkanlığını Dame Fiona Reynolds yapıyor. Jürideki diğer isimler ise televizyon sunucusu Julia Bradbury, National Trust dergisi yayımcısı Sally Palmer, Coast & Countryfile’ın yapımcısı Bill Lyons, Stanfods Pazarlama Müdürü Dan Lewis ve Countryfile Dergisi’nin editörü Fergus Collins. Kazananın 5 bin pound ödül verileceği tören, 5 ağustos Cuma günü, Blenheim Palace’ta gerçekleştirilecek.Paylaş

Bir VatanKitap’ın perde arkasıBu ay üç özel röportajla çıkıyoruz okur karşısına. Bunlardan ilki Türk tiyatro tarihine sahneleye çıkan ilk kadın oyuncu Afife Jale'nin yaşamını romanlaştıran Osman Balcıgil'le bu büyük değer üzerine Ece Erol'un yaptığı şöyleşi oldu. Diğer bir özel röportajımızı Cemre Nur Meleke, Aslı Perker'le yeni romanı Flamingolar Pembedir üzerine gerçekleştirdi. Sinemaya da uyarlanan Kocan Kadar Konuş kitabıyla büyük çıkış yakalayan Şebnem Burcuoğlu ise özlenen sıcak mahalle özlemimizi, Cemal Süreya'ya gönderme yaparak Cemal ve Süreyya aşkı üzerinden giderdiği yeni romanı Süreya Kuaför Salonunu anlattı.

Devam