VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
12 Eylül 2018 Çarşamba | Anasayfa > Biyografi > Yapı Kredi Kültür Sanat''ta bu ay
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Yapı Kredi Kültür Sanat'ta bu ay

Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık(YKKSY) yeni sezonda yine dopdolu. YKKSY, 4. İstanbul Tasarım Bieanali’nin yanı sıra sanattan bilime, psikolojiden edebiyata bir dizi söyleşi ve konferansa da ev sahipliği yapacak.Bilim Akademisi’nin 2012 yılından beri düzenlediği konferanslar, bu sene Yapı Kredi Kültür Sanat ev sahipliğinde 19 Eylül Çarşamba günü 18:30’da Loca’da gerçekleşecek. Konferansın ilk dizisi “Kardiyolojiden Edebiyata Gündelik Hayatta Fraktallar”ın konuşmacısı Önder Pekcan.

Yapı Kredi Kültür Sanat, 4. İstanbul Tasarım Bienali etkinliklerine ev sahipliği yapıyor. “Okullar Okulu” başlığı ile eğitim için alternatif yöntemler ve biçimler üretmeyi amaçlayan bienalin bütün yıla yayılan bir programı var.Bu sezon Yapı Kredi Kültür Sanat’ta yeni bir söyleşi dizisi başlıyor: “Psikanalistlerle Çocuk ve Ergen Söyleşileri”. Dizinin ilk toplantısı “Günümüz Çocuğunun Dramı” konusuyla 22 Eylül Cumartesi günü 17:00’da Loca’da Talat Parman’ın sunuculuğu, Tijen Demirörs ve Sezai Halifeoğlu’nun katılımıyla gerçekleşecek. Her ay gerçekleşecek söyleşiler ücretsiz ve herkesin katılımına açık.


İpek Çalışlar, 29 Eylül Cumartesi günü saat 15:00-17:00 arasında YKY Beyoğlu Kitabevi’nde Yapı Kredi Yayınları’ndan çıkan yeni kitabı Mustafa Kemal Atatürk: Mücadelesi ve Özel Hayatı’nı imzalayacak. Yazar, ardından 17:30’da Loca’da tarihçi Teyfur Erdoğdu ile bir araya gelerek kitaba dair bir söyleşi gerçekleştirecek.


Hepsi ve daha fazlası için YKY'nin internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Paylaş

Bir VatanKitap’ın perde arkasıBu ay üç özel röportajla çıkıyoruz okur karşısına. Bunlardan ilki Türk tiyatro tarihine sahneleye çıkan ilk kadın oyuncu Afife Jale'nin yaşamını romanlaştıran Osman Balcıgil'le bu büyük değer üzerine Ece Erol'un yaptığı şöyleşi oldu. Diğer bir özel röportajımızı Cemre Nur Meleke, Aslı Perker'le yeni romanı Flamingolar Pembedir üzerine gerçekleştirdi. Sinemaya da uyarlanan Kocan Kadar Konuş kitabıyla büyük çıkış yakalayan Şebnem Burcuoğlu ise özlenen sıcak mahalle özlemimizi, Cemal Süreya'ya gönderme yaparak Cemal ve Süreyya aşkı üzerinden giderdiği yeni romanı Süreya Kuaför Salonunu anlattı.

Devam