VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
26 Mayıs 2016 Perşembe | Anasayfa > Haberler > Yazarlar Donald Trump’a karşı imza kampanyası başlattı
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Yazarlar Donald Trump’a karşı imza kampanyası başlattı

Stephen King’in de aralarında bulunduğu pek çok Amerikalı yazar, Donald Trump’ın adaylığını kesinlikle kabul etmediklerini belirten bir bildiriye imza attı.


Amerikalı yazarlar, Cumhuriyetçi Parti başkanlığa aday olan Donald Trump’a karşı bir bildiri imzaladı. Stephen King’in de aralarında bulunduğu 450’yi aşkın yazar, bu adaylığı onaylamadıklarını ve buna kesin bir şekilde karşı çıktıklarını belirtti.

Geçtiğimiz günlerde Mark Slouka ve Andrew Altshcul’un başlattığı kampanya, Stephen King, Jennifer Egon, Tobias Wolff, Curtis Sittenfeld gibi Amerika edebiyatının önde gelen isimlerinden destek aldı. Bildirinin ipetitions’ta yayımlanmasının ardından 6000’den fazla imza atıldı.

“Vicdani bir mesele olarak, kesin bir biçimde, Donald J. Trump’ın ABD Başkanlığı’na adaylığına karşı çıkıyoruz,” diyen yazarlar, ipetitions’ın ardından Twitter’da “Writers On Trump” hesabından destekçi toplamaya devam ettiler. Yazarlar, “Çünkü toplumdaki en aşağı ve şiddet içerikli duygulara hitap eden, takipçileri arasında hiddeti cesaretlendiren, rakiplerini bağırarak susturmaya çalışan, muhaliflerinin gözünü korkutan, kadınları ve azınlıkları aşağılayan bir siyasi adaya karşı hepimiz acil ve güçlü bir cevap vermeliyiz,” diyerek çağrıda bulundu.

Pek çok ödüllü yazarın bulunduğu listeye Stephen King de destek verdi. King, Trump’ı, “hükümetin nasıl çalıştığına dair bir fikri olmayan, kavgacı bir aptal” diyerek eleştirdi.

Paylaş