VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
14 Ekim 2015 Çarşamba | Anasayfa > Haberler > Yedi güzel oyun yedi farklı sahnede
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Yedi güzel oyun yedi farklı sahnede

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Ekim ayında yedi oyunu seyirciyle buluşturuyor. 17 Ekim’e kadar sahnelenecek olan oyunlar şöyle;

İki Arada Bir Yerde

Danis Tanovic ’in “Tarafsız Bölge” adlı film senaryosundan oyunlaştırılan “İki Arada Bir Yerde ” adlı oyun Yıldıray Şahinler ’in rejisiyle sahneye taşınıyor. “İki Arada Bir Yerde ”, savaşın tam orta yerinde “iki taraf” haline gelmiş ya da düşürülmüş “asker-insan’ların ” durumunu anlatıyor. Oyunda; Cengiz Tangör, Memet Sefa Öztürk, Yıldıray Şahinler, Mehmet Soner Dinç, Murat Coşkuner, İrem Arslan, Reyhan Karasu, Ertuğrul Postoğlu, Alp Tuğhan Taş rol alıyor. Oyun 17 Ekim’e kadar Kadıköy Haldun Taner Sahnesi ’nde.

Ayaktakımı Arasında

Rus edebiyatının dev yazarı Maksim Gorki ’nin önemli oyunu Ayaktakımı Ara
sında’yı Orhan Alkaya rejisiyle sahneye taşınıyor. Oyunda; Rıdvan Çelebi, Yeşim Koçak, Şirin Kılavuz, Yılmaz Meydaneri, Serdar Orçin, Ali Gökmen Altuğ, Buket Yanmaz Kubilay, Irem Erkaya, Semah Tuğsel, Kutay Kırşehirlioğlu, Ahmet Özarslan, Mehmet Avdan, Mert Tanık, Mazlum Kiper, Çaglar Polat, Tuğrul Arsever, Emrah Özertem rol alıyor. Oyun, kadar Musahipzade Celâl Sahnesi’nde seyredilebilir.


Cyrano de Bergerac

Edmond Rostand’ın yazdığı “Cyrano de Bergerac”, Mehmet Birkiye rejisiyle seyirciyle buluşuyor. 17. yüzyıl Fransa’da yaşamış şair ve silahşör Cyrano de Bergerac’ın hayatından esinlenen oyun, aşkı, kahramanlığı ve gururu anlatıyor. Oyun, Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde seyircinin karşısına çıkacak.

“Türkiye Kayası-Bir Göç Hikâyesi”

“Türkiye Kayası-Bir Göç Hikâyesi”, Bulgaristan’dan Türkiye’ye göç etmek zorunda kalan bir ailenin öyküsünü anlatıyor. Fehime Seven’in yazdığı Şükrü Türen’in yönettiği Hikmet Körmükçü, Nevzat Çankara, Sevtap Çapan, Selim Can Yalçın, Hakan Yavaş, Kubilay Penbeklioğlu rol aldığı oyun, Fatih Reşat Nuri Sahnesi’nde izlenebilir.

Zengin Mutfağı

“Zengin Mutfağı”nda 1970'ler Türkiyesi’nde zengin köşkündeki hizmetlilerin, o yıllardaki toplumsal kavga içinde taraf olup olmama konusunda yaşadıkları olaylar trajikomik bir anlatımla sunuluyor. Vasıf Öngören’in yazdığı Aslı Öngören’in yönettiği oyunda; Murat Garibağaoğlu, Ozan Gözel, Ali Mert Yavuzcan, Selçuk Yüksel, Irmak Örnek rol alıyor. Oyun, 17 Ekim’e kadar Kağıthane Sadabad Sahnesi’nde.Komşum Hitler

Ali Cüneyd Kılcıoğlu’nun yazdığı, Tolga Yeter’in yönettiği oyun, Yaşama bakışları birbirinden farklı iki çiftin buluştuğu sıradan bir akşam yemeğinde, evde gelişen tuhaf olayları konu alan oyun Ümraniye Sahnesi’nde.


Ölü Adamın Cep Telefonu

Cep telefonunuz siz bu dünyadan ayrıldığınızda başkalarının eline geçerse yaşamaya devam edebilir misiniz? Cep telefonunuz yaşadığınız süre içinde tüm hayatınızı kontrol etmeye başlamışsa, kendi varlığınızı gerçekten ispat edebilir misiniz? Bu sorulara yanıt arayan, Sarah Ruhl’un yazdığı Arda Aydın’ın yönettiği oyun, Gaziosmanpaşa Sahnesi’nde sahnelenecek.
Paylaş