VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
05 Şubat 2014 Çarşamba | Anasayfa > Haberler > Yekta Kopan ile ''Okumak-Yazmak Atölyesi'' başlıyor
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Yekta Kopan ile 'Okumak-Yazmak Atölyesi' başlıyor

Yazar, seslendirmen ve televizyoncu Yekta Kopan'ın ders verdiği “Okumak Yazmak Atölyesi”, bugün başlıyor.


“Üç Maymun”, “İklimler”, “Bir Zamanlar Anadolu’da” gibi filmlerin yapımcısı Zeynep Özbatur Atakan tarafından YAPIMLAB, sinemaya güç vermeyi amaçlayan atölye çalışmalar ve seminerler düzenliyor.

Okumak, yazmak, dinlemek, yorumlamak, tartışmak, eleştirmek pratiklerini içeren “Yekta Kopan ile Okumak Yazmak Atölyesi”; bütün bunların ekseninde, katılımcının kendi yaratıcılığının kaynaklarını aramasını amaçlıyor. Yazar, seslendirme sanatçısı ve televizyon sunucusu Yekta Kopan’ın 4 yıldır sürdürdüğü atölye; katılımcıları, “kurmaca” bir dünyanın unsurları üstünden, kendilerine ve yaşama doğru bir yolculuğa davet ediyor.

Atölye çalışması boyunca, katılımcılarla birlikte hem Türk ve Dünya edebiyatının yetkin örneklerinin okuması gerçekleştirilecek, hem de katılımcıların yazı çalışmalarına kapılar açılacak. Bu süreçte, kurmaca metinlerde zaman, mekan, karakter, olay örgüsü, anlatım teknikleri incelenirken ayrıca; yazmak ve yaratıcılık arasındaki ilişki, kurmaca metinlerin kaynakları konularında pratik çalışmalar yapılacak.

Her hafta okumak ve yazmak üstüne eğlenceli, düşündürücü ve zihin açıcı çalışmaların yapılacağı “Yekta Kopan ile Okumak Yazmak Atölyesi” bu akşam başlayacak. Atölye, 10 hafta boyunca her Çarşamba akşamı 19:00-21:00 saatleri arasında YAPIMLAB’da gerçekleştirilecek.

Paylaş