VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
06 Temmuz 2018 Cuma | Anasayfa > Haberler > Yeni başlayanlar için “Troya”
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Yeni başlayanlar için “Troya”

Rüstem Aslan’ın Yeni Başlayanlar İçin Troya adlı kitabı Doğan Kitap etiketiyle okurla buluştu.


2018 yılı Türkiye’de Troya yılı olarak kabul ediliyor. Yıllardır hayali kurulan Troya müzesi çok yakında açılıyor. Doğan Kitap, Troya yılına çok özel bir kitapla katkıda bulunuyor.Ömrünü Troya’ya adamış bir bilim insanı, Prof. Rüstem Aslan konunun Türkiye’deki ve dünyadaki en önemli uzmanlarından biri. Prof. Manfred Osman Korfmann’ın ardından Troya’nın kazı başkanlığını üstlenen Prof. Rüstem Aslan tarih ve edebiyat meraklıları için bir başucu kitabı kaleme aldı. Yeni Başlayanlar İçin Troya, Homeros’un yaşadığı dünyadan, yazdığı satırlardan, Akhilleus, Hektor ve Helena’nın hikâyesine, arkeolojik katmanlardan günümüze uzanan bir içeriğe sahip.

Tanıtım bülteninden...
Eşi benzeri olmayan öfkeyi, insan yüreğinin dayanamayacağı trajedileri, her şeyi bir anda tersine çeviren hileyi, yok olup giden kentleri ve umutları anlatmanın başlangıç noktası: Troya Savaşı

Ozanlar ozanı Homeros’un günümüzden 2700 yıl önce yazıya geçirdiği İlyada Destanı, uğruna pek çok kahramanın öldüğü Troya kenti için verilen mücadeleyi anlatmaktadır. On yıl süren Troya Savaşı, aynı zamanda Doğu’nun Batı’ya; Asya’nın Avrupa’ya karşı verdiği bir savaş olarak da kabul görmüştür. Aradan geçen binyıllar sonrasında Troya Savaşı, alevler içinde yanan bir kentin sembolü olmuştur. Bu savaş, eşi benzeri olmayan öfkeyi, insan yüreğinin dayanamayacağı trajedileri, her şeyi bir anda tersine çeviren hileyi, yok olup giden kentleri ve umutları en etkileyici şekilde anlatmak için bir başlangıç noktasıdır.

Paylaş