VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
19 Şubat 2014 Çarşamba | Anasayfa > Haberler > Yılın roman ödülü Neil Gaiman''ın
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Yılın roman ödülü Neil Gaiman'ın

İngiltere’de çok satan kitapları ödüllendiren ve halk oylamasıyla verilen Specsavers Ulusal Kitap Ödülü, bu yıl Neil Gaiman’ın oldu. Gaiman'ın Yolun Sonundaki Okyanus adlı kitabı, yılın en iyi romanı seçildi.

Neil Gaiman’ın fantastik romanı "Yolun Sonundaki Okyanus", halk oylaması sonucunda "Yılın Romanı" seçildi. İngiliz yazar topladığı oylarla, Kate Atkinson, David Williams ve David Jason gibi önemli yazarları da geride bırakmış oldu.

Edebiyat çevrelerince “modern zaman masalı” olarak nitelendirilen roman, Spacsavers Ulusal Kitap Ödülleri kapsamında belirlenen 10 ayrı katagori arasında En İyi Kitap Ödülü’ne değer görüldü. İngiltere’nin Doğu Grinstead bölgesinde dünyaya gelen Gaiman, Sandman serisiyle adını duyurmuştu.

KALBİME DOKUNAN ROMAN
Gaiman romanı için, “Daha önce kalbime bu kadar dokunan bir roman yazmamıştım. Çocukluğumdan hafızamda kalan korkularımdan esinlenerek yazdığım kitabımı, birilerinin beğeneceğinden de çok emin değildim. Sonra bir baktım bir sürü insan kitabı okudu ve sevdi. Hatta arkadaşlarına önerip, onların da okumasını sağladı. Bu durum beni çok şaşırtmıştı” dedi.

15 Şubat 2014 tarihli Vatankitap'ta yazarımız Burak Eldem, Neil Gaiman'ın "Yolun Sunudaki Okyanus" kitabıyla ilgili bir yazı kaleme almıştı. OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Yolun Sonundaki Okyanus The Ocean At The End Of The LaneYolun Sonundaki Okyanus The Ocean At The End Of The Lane

Neil Gaiman

Detay için tıklayın

Paylaş