VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
07 Ağustos 2012 Salı | Anasayfa > Haberler > Yok oluş da, kurtuluş da bizim elimizde.
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Yok oluş da, kurtuluş da bizim elimizde.

Susanna Tamaro’dan hepimizin hikayesi... “Var Olan Ada” kitapçılardaki yerini aldı.

Susanna Tamaro okurlarını “karası” düşüncelerden, “denizi” kelimelerden oluşan adasına davet ediyor. Var Olan Ada, yazarın kimi gazetelerde yayımlanmış kimi bugüne kadar hiç gün yüzüne çıkmamış yazılarından oluşuyor. Gerçekten her şeyin yanıtını dış dünyada mı arıyoruz? Zihnimizde aynı düşünce dönüp duruyor: Bu adadan kurtarılmayı mı bekleyeceğiz yoksa mutluluk içinde yaşamayı mı öğrenmeye çalışacağız?

Susanna Tamaro’nun aslında görüş bildirmeyi sevmediğini anlattığı ilginç önsözüyle başlayan bu kitap, elbette sıradan bir deneme ürünü değil! Pek çok farklı kültür ve ortaklaşa ürettiğimiz kavram karmaşasıyla şekillenip öyküleştirilen Tamaro yazılarında herkes için bir mesaj var...VarVar Olan Ada

Susanna Tamaro

Detay için tıklayın

Paylaş

Bir VatanKitap’ın perde arkasıBu ay üç özel röportajla çıkıyoruz okur karşısına. Bunlardan ilki Türk tiyatro tarihine sahneleye çıkan ilk kadın oyuncu Afife Jale'nin yaşamını romanlaştıran Osman Balcıgil'le bu büyük değer üzerine Ece Erol'un yaptığı şöyleşi oldu. Diğer bir özel röportajımızı Cemre Nur Meleke, Aslı Perker'le yeni romanı Flamingolar Pembedir üzerine gerçekleştirdi. Sinemaya da uyarlanan Kocan Kadar Konuş kitabıyla büyük çıkış yakalayan Şebnem Burcuoğlu ise özlenen sıcak mahalle özlemimizi, Cemal Süreya'ya gönderme yaparak Cemal ve Süreyya aşkı üzerinden giderdiği yeni romanı Süreya Kuaför Salonunu anlattı.

Devam