VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
23 Haziran 2014 Pazartesi | Anasayfa > Haberler > Yunus Nadi Öykü Ödülü Başar Başarır''ın
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Yunus Nadi Öykü Ödülü Başar Başarır'ın

Türkiye'nin en prestijli edebiyat ödüllerinden Yunus Nadi Ödüllerinin bu yılki sahibi, 'Teklifinizle İlgilenmiyorum' adlı kitabıyla Başar Başarır oldu.

Türkiye’nin en köklü ödül organizasyonlarından biri olan Yunus Nadi Ödülleri, roman, öykü, fotoğraf, şiir, karikatür ve sosyal bilimler olmak üzere 6 dalda ödülün verildiği bir yarışma. Bu yıl 69. kez toplanan komite, öykü dalında Teklifinizle İlgilenmiyorum adlı kitabıyla Başar Başarır’ı ödüle layık buldu.

Hikmet Altınkaynak, Metin Celal, Faruk Duman, Cemil Kavukçu ve Osman Şahin’den oluşan Seçici Kurul kararıyla Başar Başarır’a layık görülen ödül, 23 Haziran 2014 Pazartesi günü Şişli Kent Kültür Merkezi’nde düzenlenecek törenle yazara teslim edilecek.

2013 yılında Can Yayınları’ndan çıkan "Teklifinizle İlgilenmiyorum", akla gelebilecek her kesimden insanı ve hayat öykülerini bir kapak altında toplamış, dil zenginliği, kesin mizah anlayışı ve akıcılığıyla edebiyat çevreleri ve okurun beğenisini kazanmıştı.


BAŞAR BAŞARIR KİMDİR?

1970’te İstanbul’da doğdu. İstanbul Erkek Lisesi’ni ve Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nü bitirdi. Londra’da City University Sosyoloji Bölümü’nde yüksek lisans yaptı. 1995 yılından itibaren televizyon yayıncılığı alanında çalışıyor. 2004 yılında Sait Faik Hikâye Armağanı’nı kazandı. Yayımlanmış öykü kitapları: Kent Kitabı (1992), Eski Şehrin Ayazı (1996), Nedir Hayat (2000), Getirin O Günleri Yakalım Bu Öyküleri(2003), Çıktığınız Hevesle İniniz (2004), Düzenboz (2012), Teklifinizle İlgilenmiyorum (2013) Bize Umut Gerek (2014).

 Teklifinizle İlgilenmiyorum Teklifinizle İlgilenmiyorum

Başar Başarır

Detay için tıklayın

Paylaş

Bir VatanKitap’ın perde arkasıBu ay üç özel röportajla çıkıyoruz okur karşısına. Bunlardan ilki Türk tiyatro tarihine sahneleye çıkan ilk kadın oyuncu Afife Jale'nin yaşamını romanlaştıran Osman Balcıgil'le bu büyük değer üzerine Ece Erol'un yaptığı şöyleşi oldu. Diğer bir özel röportajımızı Cemre Nur Meleke, Aslı Perker'le yeni romanı Flamingolar Pembedir üzerine gerçekleştirdi. Sinemaya da uyarlanan Kocan Kadar Konuş kitabıyla büyük çıkış yakalayan Şebnem Burcuoğlu ise özlenen sıcak mahalle özlemimizi, Cemal Süreya'ya gönderme yaparak Cemal ve Süreyya aşkı üzerinden giderdiği yeni romanı Süreya Kuaför Salonunu anlattı.

Devam